Ólomsúly nehezedik ránk, legszívesebben ki sem bújnánk reggelente az ágyból, egész nap ásítozunk, lassan haladunk a munkával. Pedig a természet épp megújul, bújnak ki az ibolyák, pitypangok, fészkelnek a madarak: itt a tavasz, s vele a tavaszi fáradtság, ami ellen néhány hasznos praktikával hatékonyan felvehetjük a harcot.

A fránya hormonok

Mint oly’ sok mindenről, a tavaszi fáradtság kialakulásáról is részben a hormonháztartásunkban lezajló folyamatok tehetnek. A téli hónapokban szerotonin és melatoninhiány alakulhat ki szervezetünkben, így erősebben érezhetjük a fásultság jeleit. A hormonokon túl a táplálkozásunk is szerepet játszhat a lehangoltságban, hiszen télen kevesebb friss gyümölcsöt és zöldségfélét fogyasztunk, s ha az ezekben lévő vitaminokat nem pótoljuk megfelelő készítményekkel, ásványisó-, és vitaminhiány alakulhat ki. Ráadásul a hideg hónapokban ösztönösen több zsíros, kalóriadús ételt eszünk, így óhatatlanul felszedünk néhány kilót – ez szintén nem segíti elő, hogy optimistán, kirobbanó formában köszöntsük a tavaszt.

Mozogjunk gyakrabban!

Ma már egyre többször halljuk azt a tudományosan megalapozott tényt, hogy a rendszeres, igényeinkhez, egészségi és fizikai állapotunkhoz szabott testmozgással nem csak a betegségek megelőzéséért tehetünk, de energiaszintünket, aktivitásunkat és koncentrálóképességünket is fokozni tudjuk. Az oxigéndús, szabad levegőn végzett, intenzívebb szakaszokkal kiegészített mozgás – dinamikus séta, kocogás, futás, kerékpározás, túrázás – nem csak a keringésünket javítja, izmainkat, csontjainkat, immunrendszerünket erősíti, de a különböző hormonok, hasznos vegyületek termelését is növeli. A jó testmozgás után pihentetőbben alhatunk, másnap pedig több energiával kezdhetjük a napot.

Együnk másképp!

Manapság egyre több divatos étrend közül választhatunk, így érdemes szakértő tanácsát kérni, mielőtt drasztikusan megváltoztatjuk szokásainkat a tavaszi megújulás jegyében. Általános tanácsként elmondható, hogy a napi többszöri, kisebb mennyiségű étkezés kevésbé terheli meg a szervezetet. A tányérunkon legyen több – lehetőleg nyers – zöldség, gyümölcs, és teljes értékű tejtermék: utóbbiak könnyen emészthetők, s az idegrendszer számára is fontos anyagokat tartalmaznak. A vitaminok jó része táplálékkal kerül be a szervezetünkbe vagy épp a napsütés hatására képződik, segítve az immun-, és az idegrendszer megfelelő működését, s akár lelki egészségünk megőrzését is.

Milyen a szervezetünk aktuális állapota? A HR-Pharma Szegeden egy gyors vérvétellel és labordiagnosztikai vizsgálattal könnyen informácót ad szervezetünk aktuális állapotáról, amely jó kiindulási alap lehet a tavaszi fáradtság okainak feltárásában és így annak leküzdésében.

Vital állapotfelmérés csomag
Vital plusz állapotfelmérés csomag

Foglaljon időpontot még ma és kapjon naprakész információt szervezetének állapotáról.